Четвер, 23.11.2017, 13:06

Робота з профорієнтації учнів

проводиться згідно з планом роботи комбінату, в якому передбачені такі питання:

з учнями 9-х класів:

• діагностика учнів з метою виявлення профільного напрямку
  • проведення з учнями бесід та диспутів про транспорт, комп’ютерну техніку, про роботу продавця, про споріднені професії, «Шлях до професії починається в комбінаті»;
  • зустріч поколінь «Від трудових традицій - до трудових династій»;
  • екскурсії в МНВК для ознайомлення з його роботою, матеріальною базою;
  • оформлення стендів з умовами прийому учнів на навчання в МНВК;

з учнями 10-11 класів:

•  на протязі року проводиться цілеспрямована робота по ознайомленню учнів з професіями, які необхідні нашому регіону, найбільш масовими і перспективними професіями.

Ефективною роботою з учнями є проведення декад професій, декад профорієнтації. Під час декад працює профінформаційна виставка, виставка творчості учнів, проводяться екскурсії на підприємства та навчальні заклади, тестування, ділові ігри.

У березні 2016 року з метою покращення профорієнтаційної роботи з учнями на всіх профілях МНВК був проведений місячник з профорієнтації «Твій компас в світ  професії».

Заступником директора з НВР Руденко Л.М. були розроблені заходи, які протягом місяця були повністю виконані.

Дата проведення

Відповідальний

1.

Анкетування, тестування

З 02.03.16 по 06.03.16

2.

Оформлення куточка з профорієнтації «Цей дивовижний світ професій»

До 13.03.16

Волков С.О.

3.

Профконсультації:

«Інтереси, здібності, покликання і вибір професії»,

4.

Консультації:

Світ професій

Акімов А.О

5.

Консультації:

Умови прийому в учбові заклади,

Потреби ринку праці в спеціалістах

Старосільський М.І.

6.

Проведення днів професії:

• Водій вантажного автомобіля
  • Водій легкового автомобіля
  • Тракторист
  • Оператор комп’ютерного набору
  • Швачка

10.03.16

18.03.16

13.03.16

25.03.16

17.03.16

Вдовіченко В.Б.

Пасинок І.В.

Акімов А.О.

Волков С.О.

Волкова І.В.

7.

Організація і проведення фестивалю професій

З  10.03.16 по25 .03.16

8.

Бесіда «Професії майбутнього»

10.03.16

11.03.16

Васьківський І.М.

9.

Тематичні спілкування:

• Ким бути
  • Відповідальність у моєму житті

17.03.16

20.03.16

Волкова І.В.

10.

Виступ агітбригади: «Професійний марафон»

24.03.16

11.

Бесіда «У майбутнє ми робимо крок»

18.03.16

Пасинок І.В.

12.

Конференція для батьків «Роль родини в формуванні професійних планів»

25.03.16

Старосільський М.І.

13.

Круглий стіл «Типові помилки при виборі професії» для учнів і батьків

24.03.16

Руденко Л.М.

Під час проведення місячника   практично всі працівники і учні Вовчанського міжшкільного навчально-виробничого комбінату брали  активну участь.

Але необхідно з метою організації процесу самопізнання проводити  комплексне тестування та діагностику індивідуально-психологічних відмінностей учнів за методиками «Карта інтересів», ДДО, «Професійні наміри», тематичні тренінгів для старшокласників з розвитку партнерського спілкування, особистісного зросту, саморегуляції, впевненої поведінки. Всі ці заходи  плануємо провести в наступному навчальному році з допомогою психолога відділу освіти Вовчанської райдержадміністрації Шматок С.В.

Школа, сім’я і суспільство формують дитину як майбутнього члена суспільства. Більше того, особистість дитини формується під впливом суспільних відносин, безпосередньо в яких проходить його життя і діяльність. На рівень професійної орієнтації дітей значний вплив мають батьки, тобто вони  покликані допомогти краще розібратися в їх схильностях і можливостях і визначити їх професійний і життєвий шлях. Важливою ланкою в системі профорієнтації учнів є робота комбінату з батьками. Перш за все проводиться анкетування батьків:  «Моя роль в підготовці дитини до праці і вибору майбутньої професії»,  «Якою я бачу свою дитину».

Розроблені «Заповіді батькам»,  меморандум від вашої дитини, поради батькам обдарованої дитини, поради батькам на кожен день.

Кожен рік, у грудні інформуємо учнів комбінату про сучасний стан ринку професій, про заклади освіти міста Харкова, де можна здобути бажану спеціальність.

Якість навчально-виховного процесу у комбінаті та його результативність залежить від взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу – учнів, педагогів, батьків, громадськості.

На сьогоднішній день Вовчанський МНВК проводить спільну роботу з питань профорієнтації з такими навчальними закладами та організаціями:

Харківський професійний ліцей будівництва та автотранспорту

Харківський професійний ліцей харчових технологій та торгівлі

Харківський коледж Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій

Харківський автотранспортний технікум ім.. С.Орджонікідзе

Українська  інженерно-педагогічна академія

Харківський автомобільно-дорожний інститут

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка

Харьківський національний університет радіоелектроніки.

Разом з навчальними закладами та організаціями планується проведення таких спільних заходів: екскурсії, семінари, бесіди з профорієнтації, конкурси професійної майстерності.

Завдання комбінату  – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії.

Як результат цієї роботи достатньо високий показник працевлаштування випускників Вовчанського міжшкільного навчально-виробничого комбінату . Хоча у 2015 році він дещо знизився , все ж він залишається високим.  (Додаток 7)